• English
  • Türkçe

Kartepe’nin Beyazı

155,00 TL

İstanbul‘dan belirlenen saatlerde buluştuktan sonra Kartepe’ye doğru yola çıkıyoruz. TEM üstünde körfez civarında bir tesiste durarak sabah sandöviçlerimizi yiyoruz. Kahvaltı sonrası Maşukiye’ye devam ederek burada alış veriş molası veriyoruz. Sonrasında Kartepe’ye doğru tırmanışa geçiyoruz. Kuzu yayla girişinde araçtan inerek yürüyüşümüze başlıyoruz. Dinleneceğimiz tesise kadar stabilize orman yolu var. İsteyenler yoldan devam edebiliyorlar ama biz orman içi dikine gidiyoruz ????

Temizle
Stok Kodu: Yok Kategoriler:

Açıklama

PROGRAM

İstanbul‘dan belirlenen saatlerde buluştuktan sonra Kartepe’ye doğru yola çıkıyoruz. TEM üstünde körfez civarında bir tesiste durarak sabah sandöviçlerimizi yiyoruz. Kahvaltı sonrası Maşukiye’ye devam ederek burada alış veriş molası veriyoruz. Sonrasında Kartepe’ye doğru tırmanışa geçiyoruz. Kuzu yayla girişinde araçtan inerek yürüyüşümüze başlıyoruz. Dinleneceğimiz tesise kadar stabilize orman yolu var. İsteyenler yoldan devam edebiliyorlar ama biz orman içi dikine gidiyoruz ???? Kar durumuna göre rehberiniz size iz açarak ilerliyor. Son bölüm biraz dik ama yavaş yavaş herkes çıkabiliyor. Tekrar yola bağlandıktan sonra bir müddet yoldan devam ediyoruz. Sonra ikinci orman bölümü başlıyor ama bu sefer diklik yok. Rehberimizin belirlediği yerden kıç üstü kayma eğlencesi yapıyoruz. Hava durumuna göre burada yeteri kadar eğlendikten sonra yanınızda getirdiğiniz öğle yemeğini şömine ve sobada ıslanan kıyafetlerimizi kuruturken alıyoruz. İyice dinlendikten sonra aracımıza doğru dönüşe geçiyoruz. Bu sefer direk tesisin oradan ormana dalıyoruz. Karda bata çıka ilerleyerek kaydığımız noktaya varıyoruz. Tekrar eğlenerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. İlk çıktığımız dik yerden isteyenlerle kayarak iniyoruz. İstemeyenler yoldan devam edebilirler. Aracın yanında buluştuktan sonra vakit kaybetmeden İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Yolda aynı tesiste çay molası veriyoruz. Yaklaşık 19.30 gibi Kadıköy’de oluyoruz.

BULUŞMA NOKTALARI VE SAATLERİ

06.50 İncirli Alfemo ( eski Boyner ) Önü
07:10 Mecidiyeköy Teknosa Önü
07:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
07:45 Kozyatağı Carrefour Durağı Önü

TUR FİYATI

Kişibaşı Tur Bedeli: Havale 155 TL

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

Başka Rota ayrıcalığı ile profesyonel rehberlik
Ulaşım
Sabah sandwich Kiti (Beyaz peynirli sandwich, kek, çay,)
KDV

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR

Kişisel harcamalar
Öğle yemeği

Aklınızda ve Çantanızda Bulunsun:

ÖNEMLİ: Kar turlarımızda su geçirmez bilekli bot ve kar kıyafetleri zorunludur. Aksi takdirde gerektiği kadar eğlenemezsiniz ????

Küçük sırt çantası:Yürüyüş esnasında polar, matara, krem,mayo,şort gibi kıyafet ve malzemelerinizi koyacağınız en az 25 LT kapasiteli sırt çantası. Jansport marka benzeri şehir çantaları ile gelinmesi bel ağrısına neden olabilir.
Baton:Baton kullanmak tecrübe ister. Yürüyüşlerde sırtınızda ağır çanta varsa ve tecrübeli iseniz, sırtınıza binen yükü azaltmak, kollardan aşağıya vermek için gerekli ve yararlıdır. Ama tecrübeniz yoksa size yarardan çok zararı dokunur. Bozuk zemin üstünde yürürken ucunu nereye koyacağınızı düşünerek yürümeniz biraz zor. En iyisi bir elinize ağaç dalı alın ya da batonun tekini kullanın ????
Yürüyüş Botu:Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ve bilekli bot tercih etmelisiniz. Hatta almak zorundasınız. Çünkü bütün vücudunuzun ağırlığını ayaklar taşıyor ve bozuk zeminde yürümek için tasarlanmış ayakkabılar olmadan yürümek tüpsüz dalışa benzer.
Tozluk: Yağmurda çamuru, toprak yolda tozu, karda karı, sahilde kumu botunuzun içinden uzak tutar. Pahalılarından almanıza kısa vadede gerek yoktur.
Yağmurluk: Yağmurdan koruyucu ve terinizi dışarı atabilen kumaşlı(Gore-Tex ve benzer markalar) bir mont en konforlusudur. Pahalıdır ama uzun yıllar giyebilirsiniz. Panço vari yağmurluklar su geçirmez ama yürüyüşte terletir ve içerden ıslanırsınız. %100 ıslanmaktansa %50 yi tercih etmelisiniz.
Baş: Güneşten koruyucu güneş gözlüğü ve şapka olmazsa olmazlardandır.
Alt: Islandığında çabuk kuruyan yürüyüş için tasarlanmış pantolonları tercih etmelisiniz. Şort olabilenleri daha iyi olur. Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz.
Matara: Pet şişeyi sağlık açısından önermiyoruz ama ilk yürüyüşçüler için en ideali bu. 50 cc lik metal matara da alabilirsiniz.
İlkyardım: Rehberimizde ilkyardım çantası olacak. Sürekli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayın.

Başka Rota’larda görüşmek üzere ????

Ek bilgi

Tarih Seçiniz

21 OCAK 2018, 28 OCAK 2018, 11 ŞUBAT 2018, 18 ŞUBAT 2018, 25 ŞUBAT 2018

Hoşunuza gidebilir…

Yazar Hakkında